[23.09]

Kongres KEP odbył się w gościnnych progach Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestników przywitali Katarzyna Lubryczyńska Dyrektor Uniwersytet Otwarty UW oraz Piotr Piasecki Prezez Zarządu Polska Izba Firm Szkoleniowych

Debaty i prelekcje odbywały się w 4 salach, a program był pełen interesujących spotkań, debat z ekspertami, sesji tematycznych i równoległych. W ciągu dwóch dni w Kongresie wzięło udział ponad 650 uczestników.

Pierwszy dzień poświęcony był innowacji w branży rozwojowej. W auli głównej odbyła się Debata ekspercka z udziałem:

  • Marka Hyli, Accenture
  • Iwony Sołtysińskiej, Wszechnica UJ
  • Sławomira Jarmuża, Moderator
  • prof. dr hab. Marka Szopy, Uniwersytet Śląski, Exbis
  • prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  • Daniela Nowaka, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Janusza Moos, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Debatę prowadzili i moderowali Piotr Piasecki Prezes Zarządu PIFS oraz Monika Dawid-Sawicka z Development Point.

Podczas sesji tematycznej zainteresowaniem cieszyła się sesja tematyczna poświęcona projektowi BUR 2.0 poprowadzona przez przedstawicieli PARP Aleksandrę Berg-Koza oraz Pawła Starteka. Aula C wypełniona była po brzegi. Ponadto „tematycznie” było jeszcze o rozwoju jakości z Tomaszem Radkiewiczem z PIFS i Piotrem Ubychem z DEKRA, a także o cyfrowym świecie w branży rozwojowej z Piotrem Maczugą z Digital Knowledge Village. Ponadto Daniel Rydel, Sebastian Szajner oraz Mateusz Kałamarz z PERSO.IN przedstawili wyniki badania „Urodzeni by szkolić - predyspozycje osobowościowe u trenerów w Polsce”.

Na sesjach plenarnych zaś prezentowali się między innymi kandydaci do nagrody Innowacja Edukacyjna Roku, warsztaty prowadzili specjaliści z Instytutu Badań Edukacyjnych. Uczestnicy mogli brali również aktywny udział w spotkaniach prowadzonych przez Fundacje Rozwoju Systemu Edukacji czy Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Było ciekawie, a na finał pozostało rozstrzygnięcie Konkursu Innowacja Edukacyjna Roku 2019. Szczegóły Konkursy jak i opis nagrodzonych projektów na stronie konkursu.

Konkurs Innowacja Edukacyjna Roku 2019
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.