O KONGRESIE EDUKACJI POZAFORMALNEJ 2016

 

Odliczamy dni do rozpoczęcia największego wydarzenia branży szkoleniowej w Polsce!

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy z branży szkoleniowej!
Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Pozaformalnej – KEP 2016, który odbędzie się dn. 23 czerwca 2016 r. Na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia tym razem spotkamy się w Łodzi – niezwykłym, wielokulturowym mieście włókienniczym.
KEP 2016 jest idealną okazją do zaprezentowania osiągnięć branży edukacji pozaformalnej – firm szkoleniowych, coachingowych, doradczych oraz dyskusji o barierach i problemach nękających sektor edukacyjny. Uczestnictwo w kongresie zadeklarowało ok. 300 osób, w tym przedstawiciele instytucji publicznych, firm i stowarzyszeń związanych z edukacją dorosłych w formie tzw. usług rozwojowych (szkoleń, kursów, doradztwa personalnego).
Celem KEP 2016 jest zamanifestowanie znaczenia branży oraz ocena zachodzących w niej zmian, a także dalsze integrowanie środowiska działającego w obszarze kształcenia pozaformalnego, propagowanie znaczenia edukacji pozaformalnej dla rynku pracy i realizacja idei uczenia się przez całe życie (LLL).
 

Zapraszamy zainteresowanych Partnerów do udziału w obradach, wykorzystania towarzyszącej ekspozycji oraz wspierania KEP 2016!


Pierwszy Kongres Edukacji Pozaformalnej odbył się w listopadzie 2014 r. w Warszawie. O unikatowym charakterze wydarzenia świadczy fakt, że został zorganizowany przez koalicję 11 organizacji związanych z edukacją dorosłych. W KEP 2014 wzięło udział aż 337 uczestników, a prawie 200 kolejnych osób zadeklarowało chęć dalszej współpracy. Wskaźniki te wyraźnie ukazały potencjał drzemiący w branży edukacji pozaformalnej w Polsce oraz jej szeroką skalę.
Celem poprzedniej edycji Kongresu było przede wszystkim zamanifestowanie ważnej roli przedsiębiorców współtworzących rynek usług edukacyjno-rozwojowych i doskonalenia zawodowego (szkoleń, kursów, konferencji) jako naturalnego i niezbędnego dopełnienia systemu szkolnictwa oraz rozwoju kadr. W tym zakresie KEP znakomicie spełnił swoją rolę.
 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami z KEP 2014, w tym z Deklaracją Kongresu. Znajdziecie je Państwo w zakładce „Archiwum”.


Współorganizatorami tegorocznego Kongresu są Polska Izba Firm Szkoleniowych oraz Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”. Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszelkie organizacje szeroko rozumianej branży szkoleniowej,  w tym oczywiście dotychczasowych Partnerów. Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem programu tegorocznego Kongresu zachęcamy do kontaktu.

Piotr Piasecki, prezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
Anna Jędrocha, prezes Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce”.
 

Współorganizatorzy

 

 

Główny Partner Merytoryczny

Patroni i Partnerzy

                                                           
   

 

Sponsorzy

 


 

Patroni medialni

 

Prezentacje do pobrania >>

 


Aktualności

II Ogólnopolski Kongres Edukacji Pozaformalnej za nami! W Łodzi w gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego spotkało się 350 właścicieli, menedżerów i przedstawicieli branży szkoleniowej, a także zaproszeni goście, partnerzy, sponsorzy, wystawcy i przedstawiciele mediów. Zapraszamy do pobrania prezentacji z Kongresu, niebawem udostępnimy kolejne interesujące materiały.

 

Do pobrania